Testy na protilátky


Rychlotest na zjištění protilátek Singclean®
(krevní)

Tyto testy mají CE certifikaci, splňují 56/2015 Sb. o technických požadavcích na diagnostické zdravotnické prostředky i evropské směrnice 98/79/EHS.

Certifikováno v Nizozemí. Garantovaná přesnost výsledku 95 % (při dodržení pokynů v návodu!). Jedná se o jiné než-li vládou dovezené testy!!


Účel použití

Souprava rychlého testu Singclean COVID-19 IgM / IgG (krev / sérum / plazma) používaná k detekci IgM / IgG protilátky na COVID-19 v lidské krvi, séru a plazmě pomocí koloidního zlata. Případné infikování pacientů COVID-19 určí rychle a přesně. Dr. Nanshan Zhong, přední čínský expert na COVID-19, důrazně doporučuje soupravu pro testování protilátek, aby rychle identifikovala velké množství infikovaných pacientů a asymptomatických nosičů. Čínská centra pro kontrolu a prevenci nemocí ji široce používají. Právě teď poptávka po COVID-19 IgM / IgG Rapid Test Kit, na světě drasticky roste.

Testy Singclean jsou spolehlivé. Nejedná se o testy dovezené jak českou tak španělskou vládou. Singclean je společnost mající pobočku ve Švédsku. Firma Singclean vyrábí celou řadu jiných testů (těhotenské, HIV, atd..).

Výhody testu IgM / IgG

 1. Snadné použití: není potřeba žádná speciální zařízení
 2. Rychlost: výsledky lze odečíst pouhým okem za 10 až 15 minut
 3. Přesnost: jeho citlivost je mnohem vyšší než u nukleové kyseliny PCR
 4. Lze použít na rozlišní nákazy COVID-19, nebo jiné nemoci

   

Pro koho jsou SingClean rychlotesty na koronavirus COVID-19 určeny?

Pro osoby, které prokazují imunitní reakci – teplota, kašel atd. V zásadě se dá říct, že pro člověka s příznaky nemoci slouží rychlotest jako ověření, jestli jsou příznaky projevem koronaviru, nebo jestli se jedná klasické onemocnění jako chřipka, nachlazení aj.

Rychlotest je dále určen pro osoby, které onemocnění COVID-19 prodělali či se uzdravují. Osoba, která je stále aktivně nemocná má v krvi protilátky IgM i IgG, které náš test identifikuje. Osoba, která se z COVID-19 onemocnění uzdravuje má v krvi již pouze protilátku IgG, které náš test identifikuje.

Rychlotesty SingClean nejsou určeny pro plošné otestování např. kolegů nakaženého, pokud se jedná o osoby bez příznaků a od posledního styku s nemocným uběhlo méně než týden. V případě bezpříznakového onemocnění se hladiny testovaných protilátek dostanou na dostatečnou úroveň pro rychlo-testování až 5-7 dní po nakažení. Spolehlivý test je tedy možné provést až týden po posledním kontaktu. Je však třeba pamatovat na to, že u osoby bez příznaků výsledek spolehlivě informuje pouze o nakažení před týdnem, ale pokud jste se mezi tím před kratší dobou setkali s jiným zdrojem infekce a nakazili se, na toto vás již rychlo-test na rozdíl od laboratorního testu neupozorní.

Kroky testování:

 1. Test musí být před otevřením alespoň 30 minut v pokojové teplotě.
  Celé provedení testu se musí odehrát ve stejné teplotě. Vyvarujte se i průvanů z otevřených oken, klimatizace atd.
 2. Promasírujte místo odběru – bříško prstu či okraj bříška prstu.
 3. Dezinfikujte místo odběru přiloženým alkoholovým polštářkem
 4. Odstraňte krytku lancety (kulatá část) a bodněte špičku do místa odběru.
 5. První kapku krve setřete sterilní gázou (můžete použít polštářem sterilní náplasti).
 6. K sání krve použijte jednorázovou mikropipetu. Hladina krve musí dosahovat nad nejužší část pipety.
 7. Kápněte 2 kapky krve (případně 1 kapku séra, nebo plazmy) do menšího otvoru ve spodní části testu.
 8. Přidejte do téhož otvoru 2 kapky reakčního roztoku pufru.
 9. Výsledky lze odečíst pouhým okem po 10-15 minutách 

(Poznámka: Výsledky testů po více než 20 minutách jsou neplatné!)

Zobrazení výsledků

 1. Pouze linka u C = výsledek je negativní, testovaný podle testu nevykazuje infekci COVID-19
 2. Linky u IgM a C / linky u IgG a C / linky u IgM, IgG a C = indikovány protilátky signalizující onemocnění COVID-19. Rychlotesty nejsou náhradou laboratorního vyšetření a nejsou brány jako oficiální uznání diagnózy. Kontaktujte svého lékaře a poraďte se s ním o možnosti podstoupit laboratorní vyšetření. Dodržujte karanténní opatření.
 3. Linka u C se nezobrazila = při testování došlo k chybě, nebo je test neprůkazný. Vyčkejte 24 hodin a použijte nový test.

Kdy může test hlásit falešnou pozitivitu?

V případě, že jste již koronavirovou infekci typu COVID-19 prodělali v minulosti, protilátky kontrolované rychlotestem zůstanou ve vašem organismu odhadem celé roky. Rychlotesty se vám tedy budou hlásit jako pozitivní bez ohledu na to, jestli jste nemocní nyní. Neznamená to, že se již nemůžete nakazit znovu. Pro získání imunity se časem předpokládá buněčná imunita, jejíž vytvoření bude trvat roky.

V jakých případech rychlotest hlásí falešnou negativitu?

Kromě výše zmíněného testování bezpříznakových osob příliš krátce po vytvoření dostatečné hladiny protilátek se výjimečně může vyskytnou i falešně negativní výsledek nakaženým. Naše testy kontrolují hladiny dvou protilátek (lgM a lgG), které mají společně 95% spolehlivost, tedy pouze 5 % chybovosti. Pokud máte příznaky a jste přesvědčeni, že jste nakaženi COVIDem-19 i přes negativní výsledek rychlotestu, vyčkejte 24 hodin (hladina protilátek se zvýší, zejména při horečce) a zopakujte testování s novým testem.

Skladování a stabilita:

Souprava může být skladována při pokojové teplotě nebo v chladu (2 - 30 °C). NEZMRAZUJTE. Testovací sady jsou stabilní a tedy použitelné do data expirace vytištěného na zapečetěném sáčku. 

Nepoužívejte po uplynutí data expirace.Testy musí zůstat v uzavřeném sáčku až do použití. Po otevření zataveného sáčku s testem použijte do 30-ti minut. Při delším vystavení vzdušné vlhkosti mohou být výsledky testu chybné. S testem, pipetou a ostatními součástmi je třeba zacházet jako s potencionálně nebezpečným odpadem.

Obsah balení

 • 1x kombinovaný rychlotest Singclean COVID-19 IgM-IgG (metoda koloidního zlata) zatavené se sáčky proti vlhkosti
 • 1x alkohol pad - polštářek s dezinfekcí
 • 1x jednorázová lanceta se speciální špičkou pro odběr kapilární krve
 • 1x jednorázová mikropipeta k sání krve
 • 1x injekční stříkačka s hrotem 0,10ml reakčního roztoku pufru (buffer)
 • Z hygienických důvodů není možné zboží vrátit ve 14-denní lhůtě.


Související dokumenty:

Prohlášení o shodě
(395 kB)

Návod na použití
(136 kB)

Velkoobchod

U nás v Online Medical máme stovky tisíc produktů skladem. V rámci velkoobchodu dodáváme pouze našim B2B partnerům, mezi které patří nemocnice, lékárny, úřady, školy i velké korporace. Zakládáme si na rychlosti dodání smluveného zboží díky velkým skladovým zásobám a široké nabídce produktů z oblasti zdravotního sortimentu a ochranných pomůcek.

Cenu stanovujeme vždy individuálně, proto neváhejte a kontaktujte nás hned teď. Váš sklad se zdravotním sortimentem a ochrannými pomůckami bude připraven na nápor Covid-19. Povinných testů pro zaměstnance budete mít vždy dostatek, kvalitní respirátory FFP2 ani roušky vám nedojdou. Své pracovníky můžete s klidným svědomím chránit ochrannými obleky a kvalitní desinfekcí.

Poptejte větší množství

Kamenná pobočka:
Hybernská 24, Praha 1 (pasáž)

Telefon:
+420 253 253 753

E-mail:
info@onlinemedical.cz